5787485271_a8363d1352

Jak klidnit děti při bouřce

Jak klidnit děti při bouřce
Ohodnoť článek!

Bouřka je nepříjemná jak pro nás pro dospělé, tak především pak pro děti, které se jí zákonitě bojí a neví proč se tato situace děje. Silná bouřka způsobuje velké rány a samozřejmě blesky a tak se jí lidé a hlavně pak děti bojí. Jak dítěti vysvětlit, co že se to děje a proč je venku bouřka?

Ujišťujte, klidněte a snažte se udržet pohodu

Pokud je bouřka, snažte se co nejvíce eliminovat blesky a rány. Zatáhněte závěsy, rolety, či žaluzie, aby vaše dítě bylo ušetřeno blesků, zavřete všechna okna a pokud to jde pusťte hlasitěji televizi, nebo hudbu, aby se nebálo hromů.

Vysvětlete, že se bát nemusí, že se jen mraky na nebi perou o hračky, stejně tak, jako to dělá občas i vaše dítě a že když se pak vzteká a propukne ono v pláč, mravenečci a berušky v trávě vidí toto stejně, jako my teď bouřku. Vysvětlete, že mu nic nehrozí,  mraky v nebi se jen trošku poperou a pak zas bude klid.

Nebo můžete vysvětlit vašim dětem, že si takto mraky hrají a dělají berany, berany, duc a že nám to připadá ošklivé a strašidelné, ale ve skutečnosti je to jen jejich hra.

Větším dětem pak vysvětlete, že pokud jsou doma, tak se bát nemusí, že jde o přírodní jev, který se bohužel čas od času děje. Je to sice nepříjemné, ale bát se nemusí.

Pokud je bouřka v noci, pak si vezměte své dítě k sobě a objímejte ho, aby se cítilo v bezpečí. Pokud bude s vámi, bude mu lépe, než když se bouřky bude bát samo u sebe v pokojíčku. Vaše náruč dítě určitě uklidní a nebude se až tak bát.

Moje dcera si například dává peřinu přes hlavu a je jí úplně jedno, že je strašně zpocená. Bojí se tak, že to řeší peřinou přes hlavu, ale samozřejmě je vždy u mě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *