Jak pěstovat orchideje

Rate this post

7105993201_5f9319fc61Snad úplně každou ženu potěší, když dostane květiny. Květiny jsou od pradávna symbolem vyjádření úcty, lásky, ale i poděkování. Královnou mezi květinami je orchidej. Dnes již nalezneme velmi mnoho druhů orchidejí i způsobu jejich úpravy. Orchideje můžeme pěstovat i doma.

Přemýšlíte – li o tom, že si domů pořídíte orchidej, děláte velmi dobře. Orchideje jsou nejskvostnější pokojové květiny. Odolné druhy orchidejí nepotřebují ke svému pěstování skleník a péče o ně, není složitá. Orchideje si zakoupíte v zahradnictvích. V zahradnictví vám poradí s výběrem vhodného druhu.

Pořídili jste si orchidej a trápí Vás otázka – Jak pěstovat orchidej? Vůbec se jejího pěstování nebojte. Pěstování orchideje potřebuje jen chvilku času a prostudování základních rad, jak o tyto kytičky pečovat. Poté zvládnete pěstování orchidejí na jedničku. Navíc tato kytička potěší každé ráno vaše oko i srdce.

Orchideje jsou v dnešní době fenoménem. Orchideje jsou krásky dovezené z tropických pralesů, které byly v minulosti vzácnou raritou dovezenou dobrodružnými cestovateli. Tyto krásné květiny okouzlili nás Evropany natolik, že se dnes pěstují ve velkém. Orchideje patří vývojově mezi nejmladší rostliny.

Jak pěstovat orchideje?

Při pěstování orchidejí nesmíme zapomenout především na to, že pocházejí z tropických pralesů. Pro svoje pěstování a růst, tak potřebují vlhký vzduch. V podmínkách České republiky to tak znamená, že orchideje musíme doma několikrát do týdne rosit. Důležité je, aby orchideje měli dostatek rozptýleného a jasného světla.

Jak pěstovat orchideje – rady

1. Substrát pro orchideje

Vhodné je orchidejím namíchat doma vlastní substrát. Hlavní výhodou namíchané substrátové směsi doma je fakt, že substrát velmi snadno přizpůsobíme potřebám orchideji. Pro orchideje s jemnými kořeny použijeme jemný substrát, pro orchideje se silnějšími kořeny použijeme substrát hrubší. Podle vlhkosti, kterou máme doma, přidáme do substrátu nasákavé složky (rašeliník). Přidáním nasákavých složek vytvoříme správný substrát, který nám bude udržovat okolo kořenů orchidejí vlhkost, bude dobře prodyšný a jednou za týden proschne. Substrát se tak bude skládat z kůry, rašeliníku a přidat můžete i bukvice. V této směsi se bude orchidejím velmi dařit.

2. Květináče pro orchideje

Květináč pro orchideje by neměl být příliš velký. Vhodné je zvolit průhledný květináč. Ten nám zaručí propustnost světla, i možnost růstu kořenů přes okraj květináče. Kořenům orchidejí svědčí růst na povrchu, mají tak dostatečný přísun vzduchu.

3. Teplota pro pěstování orchidejí

Teplota by neměla v bytě přesáhnout 20 stupňů Celsia. Na noc může teplota poklesnout o 1-2 stupně Celsia.

4. Zalévání orchidejí

Orchideje v žádném případě nepřelévejte. Zalijte je jednou za týden. Pokud mají orchideje suchý substrát, roste orchideje, ale nezalévejte. Voda by měla být měkká, nejlépe dešťová. Pokud nemáte možnost, využít dešťovou vodu nevadí. Nahraďte jí vodou destilovanou. Destilovaná voda má podobné složení, jako voda dešťová a orchidejím svědčí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *